O znajomych moich rodziców

Jest coś takiego w koleżankach mamy, że jak spotykam którąś z nich na nudnym odczycie lub koncercie, to od razu czuję się jak w domu. Z rodzicami można mieć ciche dni, ale jak wpadam na koleżanki rodziców, to zawsze ich twarze rozpromieniają się na mój widok i wiem, że naprawdę się cieszą. Gdybym nie wiedziała, do kogo zadzwonić, i zadzwoniłabym do Hani albo Ewy, to na pewno by nie powiedziały, że nie mają czasu. Koleżanka rodziców nie ma wobec ciebie oczekiwań, nie doprowadziłaś jej tysiąc razy do szewskiej pasji ani nie uważa, że źle zawiadujesz życiem, tylko ci kibicuje. Mówisz jej:

-Namalowałam gąskę

A ona na to:

-Naprawdę?! No nie wierzę, że można być aż tak zdolnym!

Albo:

-Rzuciłam chłopaka.

-Brawo!

-Rzuciłam pracę.

-Super!

-Nie rzuciłam pracy.

-No i dobrze! Sama wiesz najlepiej, co dla ciebie dobre!

W ich oczach widzisz tylko dumę i zachętę do robienia tego, co sobie zamarzysz. Teraz sama jestem koleżanką czyichś rodziców, więc wiem.

Nie powiem, zdarza się, że w miejscu publicznym podchodzi do mnie jakaś baba, ściska mnie i wykrzykuje, że kąpała mnie w balii jak byłam TAKA MALUTKA. Ostatnio zauważyłam gdzieś w tłumie pewną Dagmarę, rozpoznała mnie i wymamrotała „pamiętam… podlotek… boże… jesteś kobietą!!”, co było krępujące. Ale to, że Hania zabrała kiedyś mnie, Łukasza, Maurycego i Sonię do ruin zamku, ukryła w całym wielkim obiekcie Ferrero Rocher i urządziła konkurs na to, kto pierwszy znajdzie, było super. I nadal mam książkę o wydrach („Amazing Otters”), którą od niej wtedy dostałam.

Jeśli ktoś nie ma w swoim życiu żadnych koleżanek rodziców, to nadal może jeszcze to nadrobić i przynajmniej zadbać, żeby jego dzieci miały wokół siebie jakieś fajne ciotki i wujów. Czego wszystkim życzę.

 

2 komentarze Dodaj własny

 1. Ultra pisze:

  Świetny wpis.Podoba mi się takie szukanie ludzi wokół, zbyt mało rozglądamy się wokół siebie i za mało widzimy człowieka.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Dziękuję bardzo Ultra!
   Pozdrawiam serdecznie
   Sonia

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s