Wyspa muzeów, Berlin

Na Wyspie Muzeów jest wspaniale, ale jeśli akurat ktoś będzie miał obtarte stopy lub będzie pierwszy gorący dzień roku, to padnie z wyczerpania, bo naprawdę jest sporo do obejścia. Poza tym jak już się wejdzie na Wyspę, to nie bardzo jest co zjeść czy wypić. Dlatego do zwiedzania radziłabym się przygotować: mieć bardzo wygodne buty i prowiant na drogę.

pomnik cezar berlin wyspa muzeów cezar naq koniu

Lub środek transportu jak ten pan.

Wyspa Muzeów to 5 różnych muzeów obok siebie, do których obowiązuje jeden bilet wstępu. Bardzo opłaca się go kupić, bo wstęp do jednego muzeum z tego co pamiętam kosztuje 12 czy 15 euro, a do pięciu 18 czy 20. Jak będziecie tam iść, to nie zrażajcie się tym, że nie będziecie widzieć żadnej wyspy – to jest umowna wyspa, bardziej widoczna na mapie, niż odczuwalna, gdy się na niej jest.

rzymskie miasto rekonstrukcja berlin kolumny autentyczne ruiny zabytki
W jednym z muzeów jest coś jak mały kawałek przeniesionego i zrekonstruowanego starorzymskiego miasta, prawie nic nie pamiętam bo miałam obtarte stopy i było bardzo gorąco, ale to robi niezwykłe wrażenie. Jednak te kolumny przed domami weselnymi pod Białymstokiem to nie jest do końca to samo.

Na Wyspie Muzeów znajduje się: Bodemuseum, Stara Galeria Narodowa, Muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum i Nowe Muzeum. Cała okolica też jest malownicza, jest tam wielka katedra i coś a’la kamienne patio, tak śliczne że gdy tam byłam był na nim ślub za ślubem.

berlin dom katedra kopuła kościół

Wszystko to jest bardzo blisko Alexanderplatz – wystarczy przejść przez plac, mały park i most, a potem skręcić w prawo, i już się jest. Na mapie jest to nawet linia prosta i nie można się zgubić.

image076

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s