W Amsterdamie jest wspaniale ale…

… ale słowa „sodoma i gomora” jednak cisną się na usta. Czy naprawdę wystawianie bab na sprzedaż w oknach to jest szczytowe osiągnięcie naszej europejskiej cywilizacji? Jakbym przyjechała spoza Europy zobaczyć ten kontynent nauki i kultury i zamiast tego zobaczyła dzielnicę czerwonych latarni wieczorem, to bym straciła dla nas jakiekolwiek poważanie.

dzielnica czerwonych latarni prostytucja prostytutka prostytutki baba w oknie zakaz fotografowania

Poza tym nie da się ukryć, że w centrum Amsterdamu jest wyjątkowo głośno. I jasno! Nawet nocą. Aha, i tłoczno. Pierwszego dnia prawie się popłakaliśmy, jak przyszło nam kluczyć między kanałami, rowerami a tramwajami.  Poza tym jednak starówka jest naprawdę czarująca. Nie można tam wjechać samochodem i chyba przez to wygląda nadal, jak kilkaset lat temu. Jest na niej dom Rembrandta, do tego w Amsterdamie jest masa doskonałych muzeów, targ kwiatowy, no i te krążki sera wyglądają tak czarująco… Mi się podobało. Ale muszę was ostrzec. Jeśli myślicie, że wydacie dużo, to niestety obawiam się, że jeszcze więcej. Jest naprawdę strasznie drogo, właściwie wszędzie tam, gdzie jest cokolwiek interesującego, a tam gdzie jest taniej (ale w żadnym razie tanio), nie ma za wiele ciekawych rzeczy. Wydaje mi się, że jak się ma mniej pieniędzy, to lepiej pojechać do Rotterdamu, gdzie też jest ciekawie, niż na przedmieścia Amsterdamu. Wydaliśmy wszyscy majątek na tym wyjeździe i moja strategia obronna, bo jakąś trzeba mieć, żeby nie umrzeć z rozpaczy, jest taka: z roku na rok w Amsterdamie będzie coraz drożej, a kiedyś i tak byśmy chcieli tu przyjechać, dlatego przyjeżdżając teraz, tak naprawdę oszczędzamy w stosunku do przyszłości. Prawda, że sprytnie??

Poniżej kilka rzeczy, które mi się szalenie podobały w tym mieście.

image049amsterdam barka barki kanały centrum łodzieamsterdam holandia kluby gejowskie gender lgbtqgender chłopiec amsterdam torebka z plastiku dla dzieci retropalestyna flaga amsterdam strefa gazymuseumplejn muzeum w amsterdamie najlepsze muzea gcinema zachód słońca piękny w mieście amsterdam neony

A na koniec, ponieważ i tak nikt nie czyta tego, co pod zdjęciami i na samym końcu, zamieszczę słowa kluczowe, bo nie chcę sobie nimi psuć całego wpisu, ale chciałabym sprawdzić, czy rzeczywiście działają, i czy ja może rzeczywiście powinnam się bardziej przykładać do SEO, jak twierdzą niektórzy. No więc: amsterdam wakacje, wakacje w amsterdamie, weekend w amsterdamie, urlop w holandii, co robić w amsterdamie, atrakcje w amsterdamie, amsterdam atrakcje, muzea w amsterdamie, muzeum amsterdam, amsterdam rembrandt, holandia ceny, amsterdam ceny, co zobaczyć w amsterdamie, co robić w amsterdamie, dzielnica czerwonych latarni.

Myślicie, że to coś da? Zobaczymy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s