Jak dostać odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair?

UWAGA WSTĘPNA 02.10.2017:

ostatnio Ryanair odwołał kilkaset (a nie, już kilkanaście tysięcy!) lotów i obiecał, że każdemu przysługuje odszkodowanie. Od kiedy umieściłam ten wpis jakieś 9 miesięcy temu, podane tu linki działały, a od tygodnia, kiedy loty zaczęły być masowo odwoływane, czytelnicy skarżą sie, że nie działają…  Moim zdaniem jest to sposób, żeby utrudnić ubieganie się o odszkodowanie. To znaczy żeby utrudnić jeszcze bardziej, niż zwykle;)

03.10.2017: Od dziś działa już nowy link. Także poza linkiem pozostawiam mój wpis po staremu, bo wszystkie poniższe porady się zgadzają:)

Ostatnio udało mi się dostać od Ryanaira odszkodowanie w wysokości ponad 1000 złotych za lot opóźniony o ponad 3 godziny. Wszystko trwało tylko parę tygodni i to tylko dlatego aż tyle, bo w międzyczasie były Święta i Sylwester. Wcześniej szukałam o tym informacji w internecie i poza jednym forum nie znalazłam zbyt wiele konkretów. Trafiło się też sporo mrożących krew w żyłach opowieści osób, które czekały na odpowiedź przez pół roku, a później linie lotnicze wmawiały im, że samolot się popsuł z winy klucza gęsi, a nie linii lotniczych. Moje doświadczenia okazały się nieco lepsze,  dlatego postanowiłam się nimi podzielić. Jak możecie zobaczyć w komentarzach, od kiedy opublikowałam ten wpis odzyskaliście już co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Okazało się, że wcale nie jest to takie trudne.

Odpowiem tu na następujące pytania:

 • Jak dostać odszkodowanie za opóźniony lot? Jak dostać odszkodowanie za odwołany lot?
 • Czy można dostać odszkodowanie od tanich linii? Czy da się dostać odszkodowanie od Ryanair, Wizzair, EasyJet?
 • Czy opłaca się korzystać z usług firm, które oferują pomoc w uzyskaniu odszkodowania? (raczej NIE)

Jeśli Twoje pytanie jest bardziej skomplikowane, niż te powyższe, to zapraszam od razu do drugiej części tego wpisu.

https://udajesie.com/2017/08/24/jak-dostac-odszkodowanie-za-opoznienie-lotu-ryanair-lub-wizzair-cz-2/

W ciągu miesięcy od opublikowania pierwszej części postu dostałam dziesiątki pytań, na które postaram się tam odpowiedzieć. Myślę, że odpowiedzi mogą się też przydać osobom, które podróżowały inną tanią linią, taką jak Wizzair, EasyJet, Level, a może również Baltic Air czy Norwegian. Poruszam tam takie kwestie, jak odszkodowanie, gdy bilet został kupiony przez biuro podróży, czy pomyłki we wniosku.


A wracając do tematu głównego;)

Skąd przyszło mi do głowy ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot? Otóż kilka tygodni temu kupiłam sobie bilet na lot z Gdańska do Warszawy liniami Ryanair. Jakież było moje zdziwienie, gdy na kilka minut przed wejściem na pokład okazało się, że samolot jednak odleci za ponad trzy godziny. Po jakimś czasie wszyscy dostali od pracowników lotniska karteczki, na których były informacje o prawach pasażera.

Było tam napisane, że w przypadku lotów do 1500 km  w ramach odszkodowania EU 261 za opóźnienie powyżej 2 godzin można dostać 125 euro, powyżej trzech godzin  i 1500 km należy się odszkodowanie w wysokości 250 euro, w przypadku lotów do 3500 kilometrów należy się 400 euro a za lot dłuższy, niż 3500 kilometrów i opóźniony o więcej, niż 4 godziny, może należeć się nawet 600 euro. Podobne zasady obowiązują, gdy lot został odwołany na mniej niż 7 dni przed wylotem.

Jest oczywiście kilka haczyków:

 • lot musi zaczynać się w którymś z państw unijnych i być obsługiwany przez unijną linię lotniczą LUB musi się kończyć w którymś z państw unijnych i być obsługiwany przez europejską linię lotniczą.

 

 • Czytałam na tym forum historię kogoś, czyj lot był opóźniony o ok. trzy godziny, linie lotnicze powiedziały, że o 2:58, więc że nic mu się nie należy, a on udowodnił, że samolot stanął na płycie lotniska 3:01 godzin po czasie, więc jednak mu się należy, bo to od tego momentu się liczy przylot samolotu. Dlatego warto pilnować czasu i sprawdzać, ile go rzeczywiście minęło.

 

 • Opóźnienie lub odwołanie musiało powstać z winy przewoźnika. Co to znaczy? Jeśli np. wybuchł wulkan lub trwa strajk na lotnisku, to niestety nie jest to wina linii lotniczej. Jeśli natomiast popsuł im się samolot, to jest wina linii lotniczej. Są oczywiście wyjątki od tej reguły – np. jeśli w samolot uderz piorun, to psuje się nie z winy przewoźnika. Skąd wiedzieć, czym wywołane jest opóźnienie? Przedstawiciele linii lub lotniska zawsze muszą poinformować o tym pasażerów. Czasem można dostać też e-mail od linii lub sprawdzić na stronie lotniska, lub na infolinii linii lotniczej.

Po tym, gdy dostałam na lotnisku karteczkę, ponieważ nie miałam za wiele do roboty, natychmiast zapytałam „to co z tym odszkodowaniem” ? Pani z lotniska odpowiedziała, że trzeba kontaktować się w tej sprawie z Ryanairem mailowo. Już wiedziałam, że będzie to oznaczało długie miesiące znoju, po których okaże się, że nic z tego.

Dlatego od razu napisałam do jednej z tych firm, które obiecują pomóc w odzyskaniu odszkodowania za ok. 25% wygranych pieniędzy. Drogo – pomyślałam – ale lepsze 75% realnych pieniędzy, niż 100% takich, których nigdy nie zobaczę, więc nie wahałam się ani chwili.

odszkodowanie_Za_opóźniony_lot_eu_261_pomoc

Do jednej z TYCH firm

Następnego dnia dostałam od nich wiadomość, w której napisali, że w przypadku tanich linii takich, jak Ryanair, o odzyskanie pieniędzy jest bardzo trudno, a wnioski pozostają bez odpowiedzi, więc że podadzą w moim imieniu Ryanair do sądu. W pierwszej chwili się zgodziłam, w drugiej uznałam, że sądzenie się z linią lotniczą i zawracanie sobie tym głowy jest raczej ostatecznością. Postanowiłam, że spróbuję dostać odszkodowanie sama, a jeśli się nie uda, to wrócimy do tematu.

Okazało się, że jest to bardzo proste. Tu muszę  jednak wtrącić coś o tanich liniach lotniczych. Nie dziwi mnie, że ktoś, kto sprzedaje bilety za 40 złotych, nie ma potem ochoty wypłacać każdemu tysięcy złotych odszkodowań. A zgodnie z prawem powinien. Dlatego stosuje różne interesujące techniki, by zniechęcić do podejmowania kroków w tej sprawie. I tak, o ile na stronie każdej szanującej się linii lotniczej dział z pomocą w otrzymaniu odszkodowania można znaleźć bez trudu, w Ryanair jest nieco inaczej…

Porównajmy. Tak to wygląda np. na stronie KLM:

KLM_odszkodowanie_refund_strona_eu_261

Proste, prawda?

A tymczasem na stronie Ryanair…

Strona_Ryanair_zła_ukryte_compensation_odszkodowanie_eu_261

Nie widzisz zakładki, która pozwala przejść do formularza odszkodowań? Dziwne… Przecież jest tuż za paskiem, którego nie da się usunąć!

Nie robię sobie jaj, ten formularz naprawdę jest za tym paskiem. Na szczęście da się też go znaleźć w inny sposób. Gdy już wyjdzie się z formularzy, które pozwalają załatwić coś zupełnie innego, ale są łudząco podobne do właściwego formularza, a także formularzy po polsku, które pozwalają ubiegać się o rekompensatę, ale dopiero drobny druczek na dole informuje, że nie o tę, o którą chodzi…wtedy można przejść do właściwego formularza.

Link do niego znalazłam na forum Fly4Free i nie wiem, jak innym sposobem można go znaleźć, chyba że się akurat stoi w czasie odpowiedniej fazy księżyca przy odpowiednim kamieniu i wypowie się  w odpowiedni sposób słowo „melon”.

Moim zdaniem formularze na polskiej stronie są bezużyteczne, bo te do których się dokopałam dotyczyły zupełnie nie tego, co trzeba, ale jak ktoś chce, to może próbować szczęścia.

Potem było już łatwo. Dostałam potwierdzenie w którym kazali mi czekać, a następnego dnia liścik, w którym było napisane, że 250 euro zostanie zwrócone na konto powiązane z kartą, którą płaciłam. Aha, wypełniając wniosek, trzeba podać numer konta z IBAN-em i SWIFT-em. Ale jeśli się tego nie zrobi, to można dodać potem.

Pieniądze miały być na koncie w ciągu 14 dni. Po tym czasie zaczęłam się zastanawiać, jak można skontaktować się z Ryanairem w tej sprawie. Taka naprawdę nie można, bo na maile odpowiada robot. Mają też „czat na żywo”. W tym po polsku jedna z pań zapewniała mnie, że czat  służy tylko do informacji o rozkładzie lotów i że ona nic nie może  (to nie prawda), dlatego jeśli się dało, to korzystałam z tego angielskiego. Ten z kolei często jednak nie działał. Wypełniłam też formularz skarg i zażaleń.

Nie wiem, które z powyższych zadziałało, ale 12 stycznia, po 21 dniach od otrzymania e-maila od Ryanair, dostałam w końcu swoje odszkodowanie.

zrzut-ekranu-2017-01-12-22-19-25

Czy to było bardzo trudne? Moim zdaniem nie. Od początku nastawiłam się, że łatwe to nie może być, a tak naprawdę bez problemu dałam sobie radę.

Czy odzyskanie odszkodowania od Ryanair różni się czymś od takiej samej procedury w innych liniach? Poza dostępnością wniosków, a raczej ich ukrywaniem na stronie, wszystko było tak samo. Uzyskanie odszkodowania od Ryanair jest możliwe tak jak od każdej innej linii. Może tylko wymaga nieco więcej cierpliwości.

Czy polecam korzystanie z usług firm, które w tym pomagają? Nie. Z powyższym poradnikiem każdy jest w stanie to zrobić samemu. Jeśli nie ma na to zupełnie czasu ani ochoty, może zwrócić się o pomoc, ale powinien chyba wybrać lepiej niż ja. Firma, którą wybrałam, wyglądała jak wszystkie inne z pierwszej strony Google, ale nie wiem, skąd jej przyszło do głowy, że procesowanie się do końca świata z Ryanairem jest najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania w tym życiu.

 

 

Reklamy

195 thoughts on “Jak dostać odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair?

 1. Witam, mam pytanie czy jeśli lot został przesunięty u dwóch osób z tej samej rezerwacji docelowy i powrotny to czy trzeba składac osobne formularze na poszczególne loty oraz osoby w tym przypadku 4 formularze?

  Polubienie

  1. Witam serdecznie, lecieliśmy tym samym opóźnionym lotem z Malty do Krakowa 31.10 2017 r. Będę starała się o odszkodowanie . Mam pytanie ….. bilety rezerwowała mi osoba z rodziny i płaciła swoją kartą ,ja później zwróciłam jej gotówkę na tą samą kartę.Czy składając formularz muszę podać nr karty i konta osoby płacącej czy mogę podać swój nr konta? Z góry dziękuję za pomoc

   Polubienie

  1. Teraz dla odmiany działają oba. Ale oni chyba czasami dla utrudnienia wyłączają. Ostatnio leciałam Ryanairem i jak chciałam sobie wydrukować bilet, to strona po prostu nie chciała się otworzyć przed 2 godziny,. A że miałam Windows Phone na który nie ma aplikacji, to musiałam na 2 h przed odlotem stawać na głowie i pożyczać od kogoś telefon tylko po to żeby pokazać bilet na lotnisku;\

   Polubienie

 2. Mój lot z Berlina do Walencji byl opóźniony 7 godzin, to lot powyżej 3500 km, więc chyba warto walczyć. Leciałam z dzieckiem 5-letnim, czy za dziecko tez wypełnić drugi formularz, czy wpisać na jednym? Czy w jego imieniu powinna dochodzić odszkodowania jego matka (moja siostra), czy osoba która rezerwowała bilet czyli ja?

  Polubienie

 3. Witam, bardzo dziękuje za zamieszczenie pomocnych informacji w sprawie odszkodowań. Ja również leciałam lotem z Krakowa do Malty w dniu 31-10-2017 i zgodnie z powyższymi inf. wypełniłam wniosek o odszkodowanie dla 5 osób osobno które były na jednej rezerwacji. Dostałam inf. na maila bym nie składała już więcej wniosków więc myślę że należało wypełnić tylko jeden dla rezerwacji a nie każdej osoby z osobna – to jest oczywiście moje prywatne zdanie. Teraz czekam co na to Ryanair – myślę że to trochę potrwa ale mam nadzieję że się uda.

  Polubienie

  1. Witam ja również wysyłałam już zgłoszenie. Wysłałam osobno na dwie osoby. Mail przyjęcia zgłoszenia dostałam. Czekam cierpliwie już tydzień . Zobaczymy. Malta- Kraków 31.10.2017 r. – trzymajmy się razem w grupie siła. 🙂 Dajcie znać jak dostaniecie jakieś instrukcje od Ryanaira, ja oczywiście niezwłocznie podzielę się swoimi jak tylko coś będę wiedziała.Pozdrawiam.

   Polubienie

 4. Cześć,

  najpierw w treści podajesz wniosek https://eu261expenseclaim.ryanair.com/, a potem w komentarzu dotyczącego opóźnionego lotu mówisz, że ten drugi:
  https://contactform.ryanair.com/?cr=4-0&lg=en&id=43&compr=Flight+Cancelation%2FDelay+%E2%80%93+EU261
  będzie idealny. Który w końcu jest dobry, kiedy wracało się tym samym lotem ale 4 godziny później? Bo to pewnie ma znaczenie.

  Próbowałam wypełniać ten pierwszy wniosek ale napotkałam kilka problemów – spośród 3 opcji sposobu jakim wróciłam nie ma opcji że poleciałam tym samym lotem (jest tylko: alternatywny lot ryanair, alternatywny lot innej firmy, inna forma komunikacji), a formularz nie chce się wysłać gdyż wyskakuje błędny format kwoty (nie da się zostawić pustego mimo że nie spałam w hotelu, nie jadłam nic na lotnisku ani nie brałam taksówki), próbowałam już wiele wariantów wpisywać (0.00, 0,00, 1.00, 10.00, z przecinkami, kropkami…) i żaden nie chce przejść dalej… 😉 Dobry sposób na zniechęcenie wysyłania formularza ;). Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

  Ten drugi formularz wydaje się prosty, ale nawet nie ma miejsca do wpisania numeru konta czy lotu skąd dokąd się leciało, co wydaje mi się podejrzane 😉

  Pozdrawiam serdecznie i dzięki za artykuł

  Polubienie

  1. Ryan zrobił teraz jeden wspólny formularz „żeby było łatwiej” i nawet jak chcesz dostać tylko ryczałtowe odszkodowanie to musisz wpisać jakieś wydatki (tylko wtedy przeskoczysz to pole o sumie wydatków, zera nie akceptuje), ważne żeby zaznaczyć w prawym górnym roku żądanie odszkodowania i NIE zaznaczyć żadnego z trzech okienek w lewej kolumnie,
   Wydatki jakie wpiszesz nie maja znaczenia, bo jak ich nie udokumentujesz to nie dostaniesz za nie zwrotu,
   Zwrócą tylko zryczałtowane odszkodowanie

   Polubienie

   1. Robiłeś tak? Ja właśnie nie mogę przeskoczyć tego zapytania a nie chcę, żeby ciągnęli temat tych kilku funtów tylko pełnego odszkodowania 400euro za długą obsuwe

    Polubienie

 5. Witam, czy ktoś wie ile dni Ryanair ma na odpowiedź? Mój lot 17.10.2017 był opóźniony o 4h, 26.10 wypełniłam formularz na stronie Ryanair, dostałam potwierdzenie i czekam, w weekend minie miesiąc od złożenia formularza a odpowiedzi jak nie było tak nie ma. Co powinnam zrobić?

  Polubienie

  1. Witam serdecznie. Swoje roszczenie o odszkodowanie złożyłam 3 tygodnie temu. Dostałam tylko maila ,że przyjęli i każą czekać….. Mail o treści :
   Dear Customer

   Thank you for your e-mail enquiry.

   We will be in contact with you once your claim has been assessed

   Please do not resubmit your claim.

   Yours sincerely,

   The Customer Service Team

   For and on Behalf of
   Ryanair DAC

   Czekam cierpliwie dalej,choć tracę już nadzieję ,że odpowiedzą mi jaka jest ich decyzja.
   Mam pytanie do uczestników lotu Malta – Kraków czy już coś ruszyło się u Was w tej sprawie.
   Pozdrawiam …

   Polubienie

   1. Witam ja też wciąż czekam na jakąś odpowiedź. Reklamacja Podobno mają 28dni więc nie pozostaje nic innego jak czekać do tego terminu. Oczywiście myślę tu o dniach roboczych.

    Polubienie

   1. Ja dostałam odpowiedź w sprawie lotu do Pizy, przyznali odszkodowanie, napisali że wyslą czek i tak czekam od 1 grudnia na przelew lub ten nieszczęsny czek.

    Polubienie

 6. Ja zgłosiłam swoją reklamację na początku września i dalej nic… na Chacie nie mogą nic powiedzieć bo nic nie wiedzą. Każą czekać… ale straciłam już nadzieję

  Polubienie

   1. To dziwne, bo w moim przypadku to była kwestia paru maili i chwili na czacie, więc jestem przekonana że się da. Jakby co to nie publikuję tu postów, które są reklamą firm któresię tym zajmują, bo moim zdaniem łatwiej się to da zrobić samemu.

    Polubienie

 7. A jednak się udało 🙂 bardzo dziękuje za to że są tacy ludzie którym się chce prowadzić blogi i pomagać innym. Bardzo nam wszystkim to ułatwia życie. Dla zainteresowanych taką wczoraj dostałam odpowiedź w sprawie opóźnionego lotu z Krakowa do Malty 🙂 pozdrawiam wszystkich.

  ,,We sincerely regret the delay of your flight FR8812 from Krakow to Malta on the 31/10/2017, which was due to a technical fault.

  In addition, we can confirm that we are in the position to pay the applicable EU261 compensation.

  Furthermore, we wish to confirm that, within 10-15 working days, our Accounts Department will forward a cheque in the amount of €xxx.00, (€400.00 per customer) representing compensation under Regulation EU 261/2004.”

  Polubienie

  1. Witam serdecznie. Aniu leciałyśmy tym samym lotem,ja zgłoszenie w sprawie reklamacji wysłałam wysłałam 5 listopada. Do tej pory nie dostałam jeszcze odpowiedzi. Mam pytanie kiedy Ty zgłosiłaś roszczenie? Podlinkuj proszę stronę zgłoszenia bo nie wiem czy dobrą wybrałam. Będę wdzięczna za odpowiedź…. Cieszę się,że Ci się udało ,ja już traciłam nadzieję….pozdrawiam.

   Polubienie

 8. Hej,
  mój dzisiejszy lot został odwołany wczoraj wieczorem! Miała zaplanowane wieeeele rzeczy.Czy wiesz może co mogę zrobić w sytuacji gdy karta, którą płaciłam bilet już nie istnieje, bo ją zgubiłam i używam teraz nowej…
  Czekam na odpowiedź, z góry dzięki 🙂

  Polubienie

 9. cześć ja wysłałam wniosek 6 listopada ale jak tylko minął termin 28 dni roboczych postanowiłam nie czekać i napisać do nich że coś w stylu – … że skończył się im czas na rozpatrzenie reklamacji która jest określona w ich regulaminie i że chce otrzymać odpowiedź bo w przeciwnym wypadku będę składać skargę do ULC. Odpowiedź dostałam następnego dnia a mój szwagier wysłał takiego samego maila po mnie i dostał odp. w ciągu 2 godzin. Podsyłam maila na którego wysłałam maila zapytaniaklientow@ryanair.com.
  Ps. co do karty kredytowej to ona jest powiązana z rachunkiem bankowym więc jak przyjdzie przelew to właśnie na to konto. Podobno ostatnio ryanair wysyła czeki . Mi przynajmniej tak napisali a też płaciłam kartą więc robią sobie co chcą. Pozdrawiam

  Polubienie

 10. Jeśli chcecie walczyć o swoje z Ryanairem to polecam ten adres: cswebform@ryanair.com , jest to adres biura obsługi klienta dostałem go na angielskim czacie w rozmowie z konsultantem. Polecam bo działa, przynajmniej u mnie zadziałało. Wczoraj dostałem pocztą czek od Ryanaira. Pamiętny lot MALTA 31.10. Dziękuję bardzo za inspirację tym blogiem i polecam wszystkim nie poddawać się bo jak widać udajesię! 😀

  Polubienie

 11. Miałam rez, na 28.01.2018 z Rzeszowa do Manchesteru powrót 04.02.2018 również tyle opózniony ( rez dla 5 osób). Ryanair poinformował mnie że lot bedzie opozniony az o 5 godzin i że moge ządać zwrotu pieniedzy za ten lot. Zmieniłam jednak tą rez. na 31.01.2018 do 07.02.2018. czy w związku z tym opóznieniem również moge starac sie o odszkodowanie pomimo że zostałam o tym poinformowana ponad miesiąc wczesniej?

  Polubienie

 12. Bardzo fajny wpis dzięki wielkie za zmotywowanie. W sierpniu br wraz z żoną i rocznym maluszkiem leciałem na trasie Szczecin – Goleniów i z powrotem. W obydwie strony lot opóźniony o ponad 3h. Podobno na złożenie reklamacji mam rok. Czy jest to prawdą?

  Polubienie

 13. Hej,mam problem z wysłaniem formularza o odszkodowanie za odwołany lot. Lot był odwołany 27.12.2017 r z Liverpool do Wrocławia, dostałam maila 2 godz przed planowanym lotem ze sie nie odbędzie, przez co musiałam kupić nowe bilety w nowym terminie z innej linii lotniczej. Wysłałam formularz o zwrot za zakupione wcześniej bilety i uzyskałam maila ze do 7 dni będzie zwrot za bilety, natomiast chciałam się jeszcze ubiegać o należne odszkodowanie w wysokości 250 Euro. Który link jest prawidłowy, by skutecznie uzyskać odszkodowanie, z góry dziękuję.

  Polubienie

  1. Tydzień temu dostałam czek za odszkodowanie za opóźniony lot Kraków Malta . Trochę było nerwów w banku przy jego realizacji ale jakoś się udało. Podobno do 10 tygodni ma być kasa . Pozdrawiam wszystkich
   Jeżeli chodzi o formularz przy odszkodowaniu za opóźniony lot to wydaje mi się że składając wniosek o zwrot biletów należało w tym samym formularzu zaznaczyć u góry po prawej stronie takie małe okienko że też stara się o to odszkodowanie .

   Polubienie

   1. Ja realizowalam w banku PKO Bp bo miałam czek powyżej 500euro a szwagier mniejszej wartości czek realizował w banku Pekao bez problemu opłata 20zl od czeku 400euro. Wciąż czekamy na kasę .

    Polubienie

 14. Cz ktoś leciał 18 grudnia 20 17 roku z Kerry do Frankfurtu. ? Lot był opóźniony 9 godzin. Czy ktoś już pisał do Ryanair o odszkodowanie. ?

  Polubienie

 15. Hej, mój lot miał prawie 5h spóźnienia z powodu awarii samolotu. Próbuje wypełnić wskazany przez Ciebie formularz, zaznaczam „Click here to claim compensation for an eligible delayed or cancelled flight” później klikam Submit i wyskakuje mi, że muszę podać „total amount of expenses with a decimal point i.e. 100.00”. Nie małem żadnych wydatków a ubiegam się o rekompensatę za spóźniony lot w wysokości 400euro (ponad 1500km i ponad 3h opóźnienia). Wiesz może jak to obejść? Dodam, ,ze wpisywanie 0 też nie pomaga.

  Polubienie

   1. A jak długo czekałaś na kasę ? My lecieliśmy 18 grudnia z Kerry do Frankfurtu .Koczowaliśmy 9 godzin na lotnisku Ja wysłałam formularz 2 tygodnie temu .Napisali że przyjęli wiadomość i żebym więcej formularzy już nie wysyłała.Do dzisiaj cisza:-( Jak długo czekałaś na kasę i jak się z Tobą skontaktowali ?.Czekam z niecierpliwością na odpowiedz bo już zastanawiam się czy nie oddać sprawy firmie.Pozdrawiam.

    Polubienie

 16. Witam. Odszkodowanie wypłacone po prawie 2 miesiącach ale warto było czekać, pierwotnie RYANAIR przesłał wadliwy czek, po odesłaniu czeku pocztą wraz z pismem przewodnim poprosili już o nr rachunku na który mogą przelać pieniądze. Co więcej bilet kupowałem przez zewnętrznego operatora a nie na stronie RYANAIR i nie dla siebie. Jak widać wszystko działa. Dziękuję ! pozdrawiam

  Polubienie

  1. Cieszę się, że się w końcu udało. Ale to straszne jak oni wymyślają żeby nie płacić! Wydaje mi się że te czeki z błedami i postoje też są zaprojektowane po to;) Pozdrawiam

   Polubienie

  2. Ja po upływie 28 dni napisałam ponownie do Ryanaira, z przypomnieniem że termin odpowiedzi upłynął a odszkodowania dalej nie mam .Odpisali że w ciągu 7 dni mi dadzą odpowiedż .Zobaczymy jaka ona będzie .Pozdrawiam i cieszę się że trafiłam na tą stronkę i że w ogóle ona powstała:-) Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

   1. Dzięki! No właśnie, mówię Ci , trzeba się przypominać bo inaczej „zapomnieli” 😉 Może liczą, że niektórzy się zniechęcą i się uda zaoszczędzić 😉

    Polubienie

  1. Od kiedy umieściłam ten wpis setki osób pisały mi, że udało im się to zrobić samemu. Jak pokazuje mój wpis, nie jest to jakieś strasznie skomplikowane i podaję tu gotowe linki do formularzy i podpowiadam co napisać. Także moim zdaniem statystyka, że 1/5 przypadków się udaje załatwić samemu, a reszta to żmudna droga przez sądy, to całkowity absurd. Nie ma żadnego powodu siedzieć w sadach, jak można całość załatwić za sprawą kilku maili. pozdrawiam:) Sonia

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s