Jak jest w Szwecji?

Jakiś czas temu przeprowadziłam się do Szwecji, o czym nie wspominałam, bo nie chciałam zapeszać, jak również miałam dużo rzeczy do roboty. Dziś jednak kupiłam sobie już fotel na którym mogę siedzieć przy biurku i pisać wygodnie, przez co zyskałam życiową stabilizację i poczucie, że wszystkie bieżące sprawy zostały już załatwione. A skoro załatwione zostały bieżące, to może by załatwić te długo odkładane na potem? Pokręciłam się trochę po domu niby to przymierzając się już-już do wielkiej powieści, którą zaraz to rzekomo zacznę, gdy przypomniało mi się, że mam też bloga. A ponieważ jakby nie patrzeć, łatwiej jest napisać post na bloga, niż powieść, więc oto jestem.

Jak jest w Szwecji? W porządku. Na początku było zimno i chciało mi się płakać ale już się przyzwyczaiłam. Co ciekawe, mieszkając w tak małym miasteczku jak ja, trzeba się trochę postarać, żeby wydać dużo pieniędzy. Bo po prostu nie ma gdzie.

szwecja_sverige_fińska_flaga_szwedzka_domy_w_szwecji
To moje ulubione osiedle w naszym mieście. Podoba mi się, że domki są kolorowe i każdy ma przed domem co chce, ale nie są to byle jakie domy. A z drugiej strony nie są też wszystkie identyczne i identycznie urządzone, jak w wielu miejscach w Szwecji. I jest tam też dużo kotów.
park_kot_czarny_jezioro
To jezioro jest po drugiej stronie ulicy od naszego domu a ten kot mieszka na naszym osiedlu. Myślę, że ma szczęście, bo może sobie straszyć kaczki i gęsi ile mu się podoba. Jest też dużo drzew do wspinania.
jabłoń_sad_jabłko
Po drugiej stronie ulicy jest też sad. Wbrew pozorom codziennie widzę ludzi, którzy przychodzą zbierać jabłka. Ja sobie tam czasami idę poczytać.

Jak widać, aż tak emocjonująco nie jest. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, jak nie umrzeć z głodu w Szwecji, co przywieźć ze Szwecji lub czym jeżdżą Szwedzi, to zapraszam do moich poprzednich wpisów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s