Tatry! Tatry! Tatry!

Chyba po tytule tego wpisu można się domyślić, że dawno nie byłam w Tatrach. Następnego dnia po noclegu w Gospodzie na Granicy obudziłam się rano, gdy wszyscy spali, zeszłam na dół na śniadanie a następnie poszłam na spacer a później do lasu, który był obok gospody.

Podwilk_rano_tatry_góry_droga_gospoda

las_przyroda_iglasty_tatry_góry_zakopane_śnieg_ślady

W lesie byłam pierwsza i widziałam masę tropów zwierząt.

tropy_ślady_zwierzę_żbik_łapy_tatry_las_przyroda_góryW tym ślady tego dziwnego zwierzątka, które wygląda mi na… borsuka? Dzikie niemowlę z pazurami?

zając_tropy_ślady_las_tatry_w śniegu

A tu powiedziałabym, że zając. Odgadywanie tropów zwierząt jest super.

 

droga_słońce_tatry_góry_zakopianka

Następnie pojechaliśmy dalej a muszę tu podkreślić, że moje słowackie radio  szybko przestało odbierać i wtedy zaczął się istny horror. Jacyś szaleni wesołkowi bredzili na przemian: o Walentynkach i o Zakopiance, na której zawsze jest korek. Po pierwszej godzinie  już na pamięć znałam historię o tym, że dzień Świętego Walentego pochodzi z czasów starożytnego Rzymu ale jednak nie do końca bo dopiero w XIV wieku coś tam.  Z okazji Walentynek w radiu leciały wprawdzie tylko piosenki o miłości, ale przynajmniej playlista była trochę inna, niż te 500 piosenek które zazwyczaj lecą w kółko, a to dobrze, bo w ciągu ostatnich dwóch dni zdążyły mi się przejeść tak bardzo że już nigdy w życiu nie chcę usłyszeć tego utworu o tym że ktoś tam żyje jak milioner ale nie jest bogaty, ani włoskiego disco. Co Polacy mają z tą włoską muzyką? Doszliśmy w końcu do wniosku, że chyba po prostu nie jest droga i bardziej opłaca się kupić do radia pakiet starego włoskiego disco, niż nową płytę Davida Bowie czy Rihanny. Obie nie poleciały w polskim radiu przez te parę dni ani razu a mają najwyżej ze dwa miesiące i naprawdę nie ma potrzeby ich nie prezentować. Uch. Powinnam więcej myśleć o moim słowackim radiu a mniej się denerwować.

tatry_rabka_zdrój_góry_polska_przyroda_śnieg_zima_

To była Rabka Zdrój.

rogi_jeleń_tatry_dom_gospoda_czaszka_dziki_zachód_góry_polska_rogi_poroże

tatry_sztuka_zdobienie_drzwi_drewno_design_ dłutem_zakopiański_tatrzański

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s