Słowackie radio jest najlepsze

Popołudniu z Bieszczad jechaliśmy długo przed siebie, aż dojechaliśmy na Słowację.

dolina_śmierci_słowacja_czołg_rosyjski_niemiecki_góry

Wjechaliśmy obok czegoś co nazywało się Dolina Śmierci i stały tam czołgi niby to w trakcie walki i inne militaria.

słowacja_sklep_dynia_bakłażan_cukinia_supermarket_Ceny_euro

Stamtąd udaliśmy się do sklepu, w którym bardzo chciałam kupić słowackie pamiątki ale prawie wszystko było z Czech. Nie było też wcale tak tanio, jak kiedyś mi się wydawało.

krzyż_przy_drodze_słowacja_kapliczka_pole_góra_zbocze

Później zgubiliśmy się, bo nikomu nie działał GPS i nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy. Kluczyliśmy tak przez parę godzin aż wjechaliśmy na wielką górę, gdzie godzinami jechaliśmy przed siebie w w śniegu i ciemności, bo nie było żadnych znaków, skrętów ani nic i każdemu już dawno wyładował się telefon. Panowała zupełna cisza a jak wyszłam na chwilę z samochodu na ośnieżoną, pustą drogę w ośnieżonym lesie, a zaznaczę tu że na stopach miałam trampki, to zapadłam się w śnieg po kolana.

Wszystko to miało jeden olbrzymi plus, otóż na częstotliwości 91.9 znalazłam słowackie Radio FM czyli najlepsze, co słyszałam od czasów starej, dobrej Radiostacji! Nie robię sobie jaj! Nocą i wieczorem muzyka jest wprost niesamowita a w dzień jest i tak lepsza, niż wszędzie. Jeszcze do tego można go słuchać tu i rozwijać playlisty, a z playlist od razu przechodzić do tych utworów na Youtubie.  Jestem szczęśliwa.

Gdy w końcu udało nam się znaleźć w Polsce, radio działało jeszcze przez dobre kilkadziesiąt kilometrów, a potem ucichło. Jak zwykłe był już środek nocy i stanęliśmy w Gospodzie na Granicy, nad którą za 35 zł od osoby nie wiem jakim cudem było trzypokojowe, przyjemne mieszkanie w którym było nam bardzo wygodnie i nawet była kuchnia, w której można było sobie zrobić herbatę. Szybko poszłam spać ale było mi gorąco i nie mogłam zasnąć do rana. Za ścianą chłopcy oglądali telewizję, w której był teleturniej, w którym gospodarz zapytał: Za co nie lubi Pani osób pijanych?

A ona po namyśle odpowiedziała, że najbardziej za to, że wchodzą jej do domu, na drugim miejscu za to, że płaczą, a na trzecim za to, że bełkoczą. Okazało się, że to że wchodzą do domu to nie była prawidłowa odpowiedź, ale rzeczywiście płaczą i bełkoczą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s